zabezpieczenie-matowego-lakieru-folia-ochronna-ppf-cupra-formentor

ZABEZPIECZENIE MATOWEGO LAKIERU FOLIĄ OCHRONNĄ PPF – cUPRA fORMENTOR

Matowy lakier, to coraz częściej oferowana przez producentów i wybierana przez klientów opcja wykończenia karoserii pojazdów.

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z faktu, iż o ile bardzo drobne zarysowania nie są na takich lakierach prawie w ogóle widoczne, o tyle większe rysy stanowią już niemały problem. W przypadku lakierów błyszczących rysy możemy polerować i nawet jeśli nie usuniemy ich całkowicie to zawsze możemy je dość znacznie zniwelować, a w przypadku matowego lakieru nie ma mowy o jakimkolwiek polerowaniu – pozostaje jedynie ponowne lakierowanie elementu (zazwyczaj wraz z elementami sąsiadującymi, aby odpowiednio wycieniować lakier).

Dlatego też tak bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczanie i pielęgnacja matowych lakierów. Aby uniknąć powstawania jakichkolwiek zarysowań czy odprysków, najlepiej zdecydować się na zabezpieczenie folią ochronną PPF, która jako jedyna chroni lakier w tak dużym stopniu.

Dodatkowo, niektóre lakiery matowe (tak jak na przykład ten na widocznej na zdjęciach Cuprze) są bardzo wymagające w pielęgnacji i wystarczy nawet zwykła woda, aby powstały na nim nieestetyczne przebarwienia.

Świadomość powyższych sprawiła, że właściciel Formentora tuż po jego kupnie trafił do naszego studia, aby zabezpieczyć lakier w całości folią ochronną PPF FlexiShield.

Efekty możecie ocenić sami.